3. 3. 2018

Začátek zápasu: 11:00:00

Výsledné skóre: 120:43
Dílčí skóre: 23:12 53:23 84:36

V sobotu jsme přivítali hned dva soupeře. Jako první za námi přijeli kluci ze Strakonic. Navíc díky prázdninám byli pouze v sedmi hráčích. My naopak do zápasu nastupovali ve 12 hráčích a od rozkoku jsme nastolili velmi rychle tempo hry. To nám paradoxně moc nevyhovovalo a udělali jsme několik zbytečných ztrát ze zbrklosti. Po první přestávce jsme přestali dělat základní chyby a konečně začali být produktivní v útoku. To mělo za následek šňůru 21:0 a bylo prakticky po zápase. Do druhého poločasu tak nastoupili borci, kteří během sezóny nedostávali tolik prostoru, aby ukázali že na hřiště patří. To se vesměs všem povedlo a určitě do nadcházejících zápasů budou dostávat více prostoru.

Vitvar 26 (1x3), Bleha 17, Kolda 16, Vlášek 16 (1x3), Sloboda 13, Hnátek 12, Větrovec 6, Kolář 4, Martiníček 4, Rudenchuk 4, Janů 2

TJ Thermia Karlovy Vary - BC Benešov B 130:38 (36:8 61:20 91:30)

Ve druhém sobotním zápase jsme se utkali s rezervou Benešova. Pohledem do tabulky bylo jasné, že se jedná o slabšího soupeře, a tak jsme už od začátku zápasu hráli v neobvyklé sestavě. Stejně tak jako v prvním zápase dostávali prostor především hráči lavičky a sbírali tak cenné zkušenosti.

Bleha 33, Vlášek 21 (1x3), Větrovec 18, Vitvar 11, Kolář 10, Rudenchuk 10, Hnátek 8, Martiníček 7 (1x3), Kolda 6, Sloboda 4, Džubák 2

Celkově hodnotím oba zápasy velmi kladně. Jsem rád, že práce, kterou na tréninku odvádíme, začíná nést i své ovoce při zápase. A to nejen u kluků, kteří hrají pravidelně, ale i u těch, kteří se tak často na palubovku nedostanou. Dobrý práce, chlapi – jen tak dál!

-JJ-

A samozřejmě nesmí chybět zhodnocení zápasů očima hráčů… První zápas hodnotí Ondřej Bleha a druhýJiří Vlášek. ENJOY!  ?

V sobotu Thermia U15 odehrála v dopoledních hodinách zápas se Strakonicemi, s kterými minulý zápas vyhrála o 3 body a tak jsme se měli na co těšit. Ale opak byl pravdou hned od 1.čtvrtiny jsme si udělali dostatečný náskok, který jsme v průběhu zápasu ještě navyšovali, a tak se do hry dostali i hráči, kteří tak často nehrají a mohli tedy ukázat co v nich je. Zápas jsme tedy dohráli v klidu a v pohodě a určitě jsme si ho užili. Po vítězném zápase jsme se s úsměvem a odhodláním těšili na další zápas s Benešovem B, který jsme odehráli v sobotním odpoledne. Ale o tomhle zápase vám něco řekne Jiří Vlášek (Prášek).

V sobotu 3.3 jsme hráli doma proti BC Benešov B. Hned od začátku 1.čtvrtiny jsme si získali šňůru bodů 15:0 na konci čtvrtiny jsme polevili v obraně a tak končila 1. čtvrtina 32:5. Pak jsme už dokonce zápasu navyšovali skóre a prostřídali se všichni hráči i ti který si někdy moc nezahrajou. Nakonec jsme dali přes 120 bodů.