Thermia KV vs BK Baník Most | 25. 11. 2018

25. 11. 2018

Začátek zápasu: 10:00:00

Výsledné skóre: 48:64
Dílčí skóre: 9:16, 24:37, 38:45

neděle 25.11.2018
Baník Most : Thermia K. Vary 48:64
Při raním srazu před odjezdem jsme zjistili několik poměrně zásadních věcí. Z těch nebasketbalových že : už se nemusíme pořád ptát jestli přijde, nebo nepřijde Maxim, a že na Kirila není po ránu spolehnutí! Z těch basketbalových : že Sokolov v sobotu v Mostě prohrál o 45 bodů, a že odjíždíme v osmi, z toho dva z U13.
Možná právě tohle kluky namotivovalo a semklo. Vždyť zápas byl na dálku bojem o třetí příčku právě s našimi víkendovými soupeři a Varnsdorfem.
Musím kluky hned na začátku pochválit. Celý první poločas se vyvarovali zbytečných ztrát a poctivou prací pod oběma koši udržovali mírný odstup od domácích. Myslím, že právě tohle bylo to rozhodující, co nás dovedlo k vítězství. Nesrazili nás ani fauly, které dost brzy nasbírali Jakub Hrnko a Jirka Vlášek, ani poměrně ostrá píšťalka rozhodčích. Přesto, že druhá půlka byla z naší strany po herní stránce snad nejhorší za posledních 6 zápasů, dokázali jsme v Mostě posbírat cenné body za výhru. Pochvalu zaslouží zejména : Matyáš Frühauf, který zraněný jel pomoc a nakonec s nataženým svalem a sebezapřením hrál. Aleš Pelikán, který dostal jen pár minut a přesto byl přínosem. Ondra, který se na palubovku nedostal vůbec, ale svou přítomností pomohl pocitu, že ještě někoho máme na střídání. Tomáš Hora, který se rval o každý balón, a pomáhal jak to šlo. Jakub Hrnko sice brzy se čtyřmi fauly, přesto dnes jeho nejlepší zápas!, Honza Beneš na kterém leželo po celých 40 minut rozehrávání pro tým, chválím ho za zodpovědnost. Jirka Vlášek a Fanda Kolář dnes bez připomínek, hvězdy zápasu.
Kdo by čekal, že tým který po prvním dvoukole měl skóre -90 bodů a prachbídné vyhlídky se takhle zvedne? Nemůžu za sebe říct, že já ano, ale věřil jsem Vám. Myslím, že to jak jste Vy uvěřili v mou cestu rozhodlo o tom kde dnes jsme.
Ještě jedno vítězství a budu spokojen na více jak 100%.
Kolář - 31 b., Vlášek - 23 (2x za 3), Hrnko - 8, Beneš - 2