BK Mariánské Lázně - TJ Thermia KV 81 : 92pp (11:20 37:40 60:54 78:78)
Fauly: 12 - 22; TH: 29/13 - 11/7; Trojky: 4 - 3

Sestava a body:
Vlášek 29(2 trojky, 6/5), Janů 16,
Sloboda 13(2/1), Kolář 10, Vitvar 10(2/0),
Bleha 9(1/1), Bican 5(1trojka), Rudenchuk.

Po té co jsme s ML odehráli na domácí palubovce zajímavý duel, dalo se čekat, že na venkovním hřišti bude hra ještě vyrovnanější. Bohužel pro domácí tým nebyl k dispozici dirigent a výborný střelec Sůva, což bylo pro rozhodně citelné oslabení i vzhledem k rotaci.
My měli vstup do utkání takový jaký jsme si představovali. Solidní obrana a rychlé kontry zajistily v 8.minutě slibné vedení 3:16. Bohužel po prostřídání začala hra upadat. Osobní i týmová obrana přestala existovat a ruku v ruce s ní začala haprovat i útočná hra. Domácí celek se chopil nabídnuté šance a již do poločasu ukázal, že nehodlá výhru darovat. Ani poločasová přestávka nepomohla vrátit se ke hře z úvodní čtvrtiny. Třetí část jasně ovládly ML a na nás padla evidentní deka. Do 4.čtvrtiny šli domácí s šesti bodovým náskokem. Bylo jasné, že otočit výsledek nebude snadné. Kluci ale ukázali charakter i zdravé sebevědomí a konečně vyslyšeli několik jednoduchých pokynů do obrany a útoku. Již ve 3.minutě 4.čtvrtiny to vypadalo, že přebíráme aktivitu. Dvě trojky z rukou domácího lídra však rychle vrátily domácím křídla a především sedmi bodové vedení. Ani to kluky nezlomilo. Za další 3.minuty byl rozdíl znovu jen 2 body.V 9.minutě jsme šli dokonce do vedení, ale po chybách na obranném doskoku a následných TH domácí opět otočili. I tuto situaci se podařilo zvládnout. Pepa Janů hezkou akcí srovnal. Následně se podařilo ubránit útok domácích a 13 sekund před koncem 4.čtvrtiny jsme měli šanci dokonat obrat. Nedodržením taktiky jsme hloupě 6 sekund před koncem ztratili míč a museli si zasloužit alespoň prodloužení. Závěrečnou obranu 4.čtvrtiny kluci zvládli a tak se šlo do prodloužení.
To bylo již plně v naší režii. Zodpovědná obrana nedala ML šanci, naopak náš útok skóroval několikrát po sobě, čímž jsme definitivně rozhodli. Domácí už nenašli potřebné fyzické síly a tak se další drama nekonalo. My se tak mohli spolu se skupinou rodičů radovat z těžce vydřené a cenné výhry. I jim patří poděkování za hlasitou podporu.
Toto utkání svým nábojem určitě překonalo rámec NRL a je veliká škoda, že takových není více!