Tatran Kraslice, BK Sokolov vs Thermia KV | 23. 4. 2022

23. 4. 2022

Začátek zápasu: 10:00:00

Výsledné skóre: Kraslice23:Thermia47, Sokolov78:Thermia40
Dílčí skóre:

Závěrečné měření sil v kategorii starší minižáci se stalo pro náš tým opět nejtěžším bojem pár dní před jeho začátkem. Z původně plánované 12tky hráčů se vlivem omluvenek na poslední chvíli opět stal spíše dilematem, zda k zápasům odcestovat.
Nakonec v týmu zvítězilo odhodlání a chuť si zahrát, i když do Sokolova odcestovalo pouze 7 hráčů. Díky trenérům soupeřů jsme dostali možnost zapojit do hry Samuela Witney z U15tek a tak nás k utkání nakonec nastoupilo osm.
Sokol Kraslice: Thermia 23:47
(0:15, 4:31, 15:41)
Zdánlivě jednoduchý mač jsme odehráli se spoustou chyb zejména v přihrávkách a zakončení. Nicméně chlapci zaslouží pochvalu za bojovnost a chuť ukázat své zlepšení. Vidět byl hlavně Matyáš - sice více v útoku, než v obraně. Fabian, který měl tutových šanci na několik zápasů - dal 8 bodů, ale padnout měla dvacitka. Překvapením pro mě bylo úspěšné zapojení nováčků Tomáše a Kryštofa.
Kaňkou bylo zranění Jirky Kučery, který tak moc chtěl v Sokolově, kde pravidelně trénuje ukázat svůj um a který týmu od druhé čtvrtky Thermii moc scházel.
Body: Matyáš 16, Filip + Fabian 8, Jirka K. + Sam + Tomáš 4, Jirka V. 3b
Sokolov: Thermia 78:40
(21:11, 41:23, 63:29)
Druhý zápas s důslednou obranou Sokolova byl od počátku i boj s únavou.
Domácí, přestože mladší, byli od počátku lepší a nad naše síly. Přesto naši hráči bojovali, snažili se plnit zadané úkoly a hlavně i přes zvyšující se rozdíl ve skóre nesvěsili hlavy a makali. V tomto utkání chválím zájmena Jirku V. za přístup a bojovnost, Kryštofa za pracovitost a plnění úkolů s vyvážením míčů na soupeřovu polovinu. Nejvíce Sama, který se vlastně jel jen na kamarády podívat, hrát neměl, oblékl dresy a makal. V obraně i útoku byl vidět. Na to, že začal s basketbalem před 7 měsíci, roste z něj chytrý hráč s přehledem.
Přes prohru hráče, co se zúčastnili chválím a děkuji za odvedený výkon.
Body: Sam 18, Jirka V. 6, Filip + Matyáš 4, Fabian 3, Kryštof 3, Tomáš 2b78:40