BK Beroun vs Thermia KV | 27. 1. 2024

27. 1. 2024

Začátek zápasu: 14:00:00

Výsledné skóre: 65:57
Dílčí skóre: 16:12, 38:27, 53:34

V dalším utkání NRL vyjížděli naše 19tky do Berouna, kde podle tabulky měly především sbírat cenné zkušenosti. Během prvních minut to vypadalo obráceně. Zatím co mi hýřili aktivitou, domácí hráli v křeči, zřejmě překvapeni naší kvalitou. Bohužel do konce první čtvrtky jsme zbytečně ztratili šest balonů a nabídli domácím lehké skórování, k tomu ještě nezakončili čtyři vyložené šance. Tím sami dovolili soupeři lehký návrat do zápasu. V té chvíli jako by na tým padla deka, z které se nemohl vyhrabat. Chyby jsme dále vršili, k tomu ztratili i obranný doskok. Do konce třetího dějství i snadné navýšení rozdílu až na propastných 25 bodů.
Teprve v pauze před poslední čtvrtinou se trenérovi podařilo hráče zklidnit a přesvědčit je, že návrat ke zlepšené obraně a dohodnutým útokům je vlastně přípravou a nejlepším tréninkem.
Jako mávnutím proutku Thermia začala na palubovce doslova dominovat. Vše začal Matěj skvělou obranou na do té doby domácím nejlepším hráči. Po té se k němu přidali Lorik výbornými obrannými doskoky i aktivitou v útoku, Beny pohybem a skvělými přihrávkami zejména na Frantu, který nečekaně získal klid i jistotu, nakonec se doslova zaskvěl neuvěřitelnými 14ti body a Samuel jednoznačně náš nejlepší hráč utkání. Škoda že se opět vyfauloval, s ním jsme mohli možná pomýšlet i na konečné vítězství.
Věřím, že prohra o 8 bodů je pro nás více motivací a ujištěním správné cesty.
Body: Samuel 15, Franta 15, Lorik 12, Beny 8, Matěj 6, Vašek 2