23. 9. 2017

Začátek zápasu: 16:00:00

Výsledné skóre: 60:56
Dílčí skóre: 13:18 23:32 33:43

Do Brandýsa jsme odjížděli v šesti hráčích, kdy nás jako každoročně trápí předsezonní zranění a podzimní nachlazení. Brandýs měl při rozcvičování na hřišti 12 hráčů, kteří si na Thermii od začátku věřili. My jsme ale nastoupili s naším obvyklým herním projevem a od začátku jsme diktovali tempo hry. Po první čtvrtině jsme vedli 18:13 a bylo jasně vidět, že máme na vrch. Bohužel jsme se také museli celý zápas potýkat s problémy s fauly. Tento fakt nám neusnadňoval situaci, ale i tak jsme do poslední čtvrtiny drželi s náskokem 10 bodů. Hosté v poslední čtvrtině začali tlačit a znepříjemňovat nám hru. My jsme bohužel školáckými chybami a špatně zvolenými fauly přišli o dosavadní vedení a měli jsme vyfaulovaného našeho nejlepšího střelce Václavíčka. Díky taktickým faulům a domácí neschopnosti proměnit trestné hody jsme se dostali na dostřel jediného bodu 11 vteřin před koncem a měli jsme míč vyhazovat z boku. V tento moment jsme ale zazmatkovali a odevzdali soupeři balon do rukou. Zápas jsme prohráli o 4 body. V mých očích jsme hráli skvělý basketbal, za který jsem všechny svěřence po zápase pochválil. Nemůžeme se dočkat na domácí odvetu, kde bychom měli být ve větším počtu hráčů.