26. 9. 2018

Začátek zápasu: 17:00:00

Výsledné skóre: 89:68
Dílčí skóre: 17:16 43:33 70:47

Dnes jsme za basketbalem s našimi nejstaršími vyrazili na jih Čech, až do Strakonic. Protože se jednalo o náš první zápasy po dlouhé čtyřměsíční pauze, bylo jasné, že budeme "trochu rezaví". Bohužel, jak se ukázalo, "trochu rezaví" znamená v našem případě zapomenout všechny basketbalové návyky, které jsme v loni měli a hrát alibistický basketball individuálně každý sám na sebe. To samozřejmě soupeři vyhovovalo, protože úspěšnost našich zakončení se nebezpečně přibližovala nule a to i z úplně otevřených pozic. V kombinaci s neexistujícím obraným doskokem bylo jasné, že na výhru dnes pomýšlet nemůžeme.
I přesto relativně slibných první 15minut hry byla vidět ne zcela ideální zápasová forma a tak jsme tento zápas vzali jako přípravu pro další klání. Všech 9 borců si tak zahrálo do sytostí.
Chyb bylo opravdu hodně, ale alespoň bylo vidět, kde nás nejvíce tlačí bota a na čem musíme v nadcházejících trénincích zpracovat. Kluci nehráli své maximum, ale do toho se v příštích týdnech dostaneme. V sobotu se jedeme poprat o vítězství do Teplic, kde bych už snad měli být téměř kompletní a doufáme tak v příznivější výsledek.

-JJ-

Samozřejmě nesmí chybět vyjádření hráče, dneska Lukáš Václavíček:
1. zápas sezóny se nevydařil úplně podle našich představ. Už od začátku jsme polevili a nehráli naši klasickou energickou hru. Porážku také podpořila oslabená sestava bez našich nejsilnějších hráčů, takže jsme byli téměř bez doskoků. Chyby, které bych chtěl vytknout jsou záda při doskocích, špatné přihrávky a chaos v útoku. Když toto vše pominu, zápas jsem si užil a pokusím se poučit z dnešních chyb.