Thermia KV vs BK Mariánské Lázně | 5. 11. 2022

5. 11. 2022

Začátek zápasu: 17:00:00

Výsledné skóre: 86:43
Dílčí skóre: 24:12, 42:20, 69:33

Již pořadí v tabulce a výsledky soupeře v letošní sezóně nedávali našemu mladému týmu předem velké šance uspět.
Přesto právě z pohledu slova uspět lze najít další množství možností, jak dosáhnout některá dílčí mini vítězství, o která jsme vytčením svých cílů usilovali.
Naším hlavním je a ještě dlouho bude eliminace ztrát. Přesto, že jsme se s výborným protivníkem tentokrát udrželi pod 25, je to stále hrozivé číslo. Díky těmto ztrátám dostáváme jednoduché koše a dáváme soupeři možnost rychlého odskočení ve skóre. Hlavním problémem vidím ve špatném uvolnění pro přihrávku a samozřejmě v následujícím pasu od spoluhráče. Dalším problémem jsou naše dlouhé přihrávky. Dnes vyšly z 8 jen 3.
Druhým dlouhodobým cílem je důsledná obrana s udržením svého hráče před obraným doskokem. Dá se říci, že v tomto utkání jsme zejména v této činnosti zcela propadli. Zejména 3/4 znamenala pro soupeře zisk 11 útočných balónů!
Při součtu chyb z přihrávek a doskoků je jasné jak lehce soupeř získal své vítězství. Dnes opravdu rozdílem třídy.
I přes toto bylo utkání rychlé, místy i pohledné.
Pochvalu zaslouží i přes neproměněné šance stále se zlepšující Samuel. Jako nejlepšího dnes za Thermii však hodnotím Tima. Vzorový přehled, výborné vedení míče a nebojácnost v útoku, ale i obraně. Dalším plusem je postupné poměrně slušné zapojení úplného nováčka M. Denka, který díky svým atletickým a silovým schopnostem bude brzy schopen plnit další, nejen obranné úkoly.

Škoda dvou vymknutých kotníků Fandy a Vojty. Snad se do 18.11. kdy hrajeme v Roudnici dají do kupy.

Body: Beneš 10, Kolář 8, Sokol 7, Tím 6 (BRAVO), Bartoň a Whitney 4, Pelikán a Sahatqiu 2.